ابزار دقیق

ابزار دقیق در واقع مجموعه‌ای از دستگاه‌های اندازه‌ گیری کوچک و دقیق است که از آن برای اندازه گرفتن، سنجش، آزمایش یا تجزیه و تحلیل اطلاعات مورد نظر استفاده می‌کنند. ابزارهای دقیق ممکن است کاربری دستی یا الکترونیکی داشته باشند.

در دنیای امروز، ابزارهای دقیق به عنوان ابزارهایی کارآمد برای استفاده در صنایع مختلف، شناخته می‌شوند. از این ابزارها برای اندازه گیری‌های دقیق و تعیین مولفه‌های فیزیکی استفاده می‌کنند.برخی از نمونه‌های معروف ابزارهای عبارتند از: ترمومتر، اسپکترومتر، گالوانومتر، آمپرمتر، ولت‌متر، نورسنج و ترازو.

ابزار دقیق چیست ؟

ابزار دقیق یک عنوان و اصطلاح کلی برای مجموعه ابزارهایی است که از آنها برای  اندازه گیری و کنترل دقیق ابعاد، مقادیر فیزیکی، ویژگی‌های شیمیایی و متغیرهای مختلف در صنایع مختلف استفاده می‌کنند. این ابزارها می توانند مقادیر مختلفی مانند طول، قطر، ضخامت، فشار، دما، شتاب، سرعت، زمان و دیگر ویژگی‌ها و متغیرها را به طور کاملا دقیق اندازه گیری کنند.

ابزار دقیق چیست ؟

از جمله توانایی‌های ابزارهای دقیق میتوان به انجام عملیات‌هایی همچون نمره‌گذاری، اندازه‌گیری دیجیتال، کالیبراسیون و تنظیمات دقیقی که به کاربر امکان بهره‌مندی از اندازه گیری صحیح و تکرارپذیری را می‌دهد؛ اشاره کنیم. این ابزارها ممکن است اندازه گیری دقیقی انجام ندهند و دارای خطاهای اندازه گیری معمول باشند.دلیل رخ دادن این خطاها معمولا تصادفی یا به دلیل اشتباه سیستمی است.

برای کاهش درصد خطا و حل این مشکل، باید از روش‌هایی مانند کالیبراسیون یا تعدیل استفاده کرد تا دقت ابزار و قدرت اندازه آن تضمین شود. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای دقیق را به شکل هوشمند می‌سازند؛ که به صورت خودکار اعمالی همچون اندازه گیری، ذخیره سازی و تجزیه تحلیل اطلاعات را انجام بدهند. ابزارهای هوشمند علاه بر سرعت بالا، دقت و کارایی بیشتری هم دارند. انواع ابزارهای دقیق شامل موارد زیر هستند:

  1. میکرومتر: از این ابزار برای اندازه‌گیری ضخامت و طول قطعات دارای ابعاد میکرو  استفاده می‌‌کنند. این ابزار ضمن اندازه‌گیری دقیق، دارای قابلیت خوانش بسیار دقیق هم هست.
  2. کالیپر: کالیپر یک ابزار دقیق برای اندازه‌گیری قطر داخلی، قطر خارجی و عمق اشیا است.
  3. ترمومتر: از این ابزار برای اندازه‌گیری دما استفاده می‌کنند.
  4. ترموکوپل: ترموکوپل یک حسگر دقیق دما است.این ابزار اندازه‌گیری دمای بسیار بالا و پایین را ممکن می‌سازد.
  5. دستگاه اندازه‌گیری فشار: از این دستگاه به منظور اندازه‌گیری فشار در مقایسه با یک فشار مرجع استفاده می‌‌کنند.

قیمت ابزار دقیق

قیمت ابزار دقیق در بازار آزاد، معمولاً بستگی به نوع ابزار و کیفیت آن دارد. از ابزارهای دقیق به طور گسترده‌ای در صنایع مختلفی مانند صنعت نفت و گاز، صنعت برق، صنایع شیمیایی و دیگر صنایع تولیدی استفاده می‌‌کنند.

خرید ابزار دقیق

قیمت ابزار‌های دقیق ممکن است تحت تأثیر عواملی مانند برند، کارایی، دقت، قابلیت‌ها، ساختار فیزیکی، عمر مفید و قواعد و مقررات مربوطه قرار بگیرد.

علاوه بر این، فاکتورهای دیگری مانند میزان عرضه و تقاضا، دسترسی به قطعات یدکی و خدمات پس از فروش هم ممکن است بر قیمت نهایی این ابزار تأثیرگذار باشند.بنابراین، مشخص کردن قیمت ابزار دقیق بستگی به پروژه و نیازهای شما دارد. بهتر است با مجموعه آپیکو و کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات ابزارهای مورد نیاز خود را به آن‌ها بدهید تا بتوانند قیمت دقیق این ابزارها را برآورد کنند.

خرید ابزار دقیق

برای خرید ابزار‌های دقیق باید به یک فروشگاه تخصصی عرضه کننده این ابزارآلات مراجعه کنید. همچنین معتبر بودن این فروشگاه و ابزارهای آن هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

خرید ابزار دقیق

فروشگاه آپیکو یکی از معتبرترین فروشگاه‌های عرضه کننده ابزار دقیق با کیفیت و قیمت مناسب در بازار است. برای خرید ابزار از آپیکو می‌توانید با تیم فروش ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

نمایندگی ابزار دقیق

نمایندگی ابزار دقیق آپیکو عرضه کننده بهترین محصولات موجود در بازار، با کیفیت و دقت بالا است. همچنین نمایندگی آپیکو محصولات برندهای مختلفی را در فروشگاه خود موجود کرده است.

نمایندگی ابزار دقیق

تنوع محصولات موجود در آپیکو، خرید ابزار دقیق را آسان‌تر می‌کند. البته نمایندگی ابزار دقیق آپیکو، دارای نماد اطمینان مشتری بوده و محصولات آن به صورت آنلاین هم به فروش می‌رسد.

ابزار دقیق تروتک

تروتک یکی از برندهای به نام بازار است ‌که ابزارهای دقیق صنعتی و غیر صنعتی هم تولید می‌کند. فروشگاه آپیکو به عنوان عرضه کننده رسمی محصولات تروتک، ابزارهای دقیق این برند را هم در سایت فروشگاه موجود کرده است. چنان چه قصد خرید این ابزار را دارید؛ میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید. کارشناسان در سریع‌ترین زمان ممکن، توضیحات لازم درباره ابزار دقیق تروتک را به شما ارائه می‌دهند.

فروشگاه ابزار دقیق

فروشگاه ابزار دقیق آپیکو، یکی از معتبرترین فروشگاه‌های فضای آنلاین است که محصولات با کیفیتی را هم در سایت فروش خود قرار می‌دهد. در واقع علت برتری فروشگاه آپیکو نسبت به سایر فروشگاه‌ها، رضایت‌مندی مشتریان از کیفیت محصولات آن است.

محصولاتی همچون ویدئو اسکوپ فروشگاه آپیکو همچنین قیمت مناسبی هم دارند و مشتریان از این مسئله بسیار استقبال می‌کنند. هدف فروشگاه ابزار دقیق آپیکو جلب رضایت مشتریان و عرضه محصول با کیفیت بالا در بازار به جهت افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *