دوربین حرارتی

دوربین حرارتی یا همان ترموویژن یه دستگاه با نمایشگر حرارتی است که تفاوت دما در یک محیط را به شکل تصویر دیجیتالی نمایش می دهد، این دستگاه کاربرد بسیاری در صنعت دارد.

دوربین‌های تصویربرداری حرارتی که گاهی اوقات آن‌ها را ترموویژن هم می‌نامند، دستگاه‌های الکترونیکی پیشرفته‌ای هستند که معمولاً یک نمایشگر روی آن‌ها قرار دارد و در این نمایشگر می‌توان تفاوت‌های انرژی گرمایی محیط را به صورت بصری مشاهده کرد.

حتما شما هم تا به حال با دوربین‌هایی که میزان حرارت یا گرمای یک جسم را مشخص میکنند؛ رو به رو شده‌اید. اساس کار این دوربین‌ها نمایش امواج حرارتی است که با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند.

اما این امواج در واقعیت وجود دارد و از برخی اجسام گرم ساطع می‌شوند. با ساطع شدن این امواج حرارتی، دوربین آن‌ها را شکار می‌کند و دمای دقیق یا تقریبی یک جسم را بر روی نمایشگر نشان می‌دهد. گاهی اوقات از این دوربین‌ها با اهداف شناسایی نیروهای ماورایی یا خارج از دایره دید انسان‌ها نیز استفاده می‌کنند.

دوربین حرارتی چیست؟

دوربین حرارتی همان ترموویژن است که قابلیت برآورد دمای یک جسم در زمان کم و بدون تماس با آن را دارد. از این دوربین‌ها معمولا جهت انجام امور صنعتی یا سایر فعالیت‌های تحقیقی و آزمایشگاهی استفاده می‌کنند. نمایشگر فعال بر روی صفحه این دوربین‌ها، امکان بررسی هر جسم خارجی را به شما می‌دهد.

دوربین حرارتی چیست؟

کاربرد دوربین حرارتی

از دوربین‌های حرارتی معمولا برای انجام پروژه‌های مهندسی و صنعتی استفاده می‌کنند. اما کاربرد این دوربین‌ها محدود به همین یک مورد نمی‌شود. با وجود پیشرفت تکنولوژی و گسترش انواع ابزارهای دیجیتال، گوشی‌های هوشمند امروزی هم مجهز به انواع مختلف دوربین‌های حرارتی هستند.

علاوه بر این، در صنعت هوایی و دریایی برای ساخت پهپادها و زیر دریایی‌ها هم از دوربین‌های حرارتی استفاده می‌کنند. البته کارشناسان حیات وحش و محیط زیست هم استفاده بسیار زیادی از دوربین‌های حرارتی دارند. آنها با استفاده از دوربین‌های حرارتی حضور حیوانات وحشی را تشخیص می‌دهند و یا از آنها عکس میگیرند.

قیمت دوربین حرارتی

قیمت دوربین‌های حرارتی داخلی و خارجی با یکدیگر تفاوت دارند. با این حال دوربین‌های داخلی کیفیتی برابر با دوربین‌های تولید خارج دارد. اگر می‌خواهید از قیمت دقیق دوربین‌های موجود در بازار اطلاع پیدا کنید؛ باید به سایت‌های فروش این محصولات مراجعه کنید. این محصول قیمت ثابتی ندارد و با توجه به تغییر قیمت قطعات آن هزینه این محصول هم تغییر می‌کند.

قیمت دوربین حرارتی

با وجود تحریم‌های بین المللی، قیمت برخی از محصولات خاص وابسته به نرخ ارز است و به همین خاطر با نوسانات ارز دچار تغییر می‌شود. قیمت دوربین‌های حرارتی هم وابسته به همین نرخ در بازار است و با تغییر نرخ ارز کاملا تغییر می‌کند. با این حال تلاش برندهای داخلی این است که تا آخرین حد ممکن، قیمت‌های ثابتی روی محصولات خود بگذارند.

خرید دوربین حرارتی

برای خرید دوربین حرارتی می‌توانید به سایت‌های آنلاین یا فروشگاه‌های اینترنتی که این خدمات را ارائه میدهند؛ مراجعه کنید. البته امکان خرید حضوری و همچنین مراجعه به بازار آزاد صنایع الکترونیکی هم وجود دارد. با مراجعه به بازارهای حضوری می‌توانید یک دوربین حرارتی با قیمت مناسب تهیه کنید.

خرید دوربین حرارتی

اما در صورتی که زمان کافی برای این کار و بررسی همه محصولات و برندهای موجود در بازار را ندارید؛ فضای مجازی انتخاب بسیار خوبی است. در فضای مجازی به راحتی میتوانید برندهای مختلف دوربین‌های حرارتی و مشخصات آنها را بررسی کنید تا بهترین مدل دوربین را در نهایت تهیه کنید.

نمایندگی دوربین حرارتی

انواع مختلف برندهای خارجی و داخلی دوربین‌های حرارتی در بازارهای کشور ما موجود هستند. با این حال قیمت خرید از نمایندگی‌های داخلی با نمایندگی‌های خارجی متفاوت است. به طور مثال قیمت برخی از کالاهای داخلی بسیار کمتر از سایر برندهای خارجی است.

نمایندگی دوربین حرارتی

برای اینکه بتوانید خرید خود را از نمایندگی‌های مجاز و برندهای اورجینال دوربین‌های حرارتی انجام بدهید؛ بهتر است اول سایت فروش آنها در اینترنت را پیدا کنید. اما اگر حتما باید دوربین مورد نظرتان را به صورت حضوری خریداری کنید؛ می‌توانید آدرس و سایر اطلاعات نمایندگی مجاز برند مورد نظرتان را از طریق سایت پیدا کنید.

اغلب نمایندگی‌های دوربین حرارتی در داخل کشور، برند‌های ایرانی هستند و به گونه‌ای کیفیت برخی از دوربین‌های حرارتی داخلی با دوربین‌های خارجی برابری می‌کند. بنابراین حتما پیش از مراجعه به نمایندگی‌های برندهای بین المللی، به نمایندگی‌های ایرانی تازه تاسیس سر بزنید و محصولات آن‌ها را به صورت کامل چک کنید.

همچنین مجموعه آپیکو به عنوان تنها عرضه کننده و وارد کننده دوربین‌های حرارتی تروتک، آماده ارائه خدمات به صورت حضوری یا آنلاین است.

دوربین حرارتی تروتک

دوربین‌های حرارتی تروتک، یکی از انواع تولیدات این برند بین المللی هستند که به واسطه کیفیت محصولات برند تروتک، مجموعه آپیکو تنها نمایندگی تروتک به صورت رسمی در ایران، در حال عرضه و فروش این تولیدات است.

انواع مختلف دوربین‌های حرارتی تروتک در مجموعه آپیکو موجود هستند و به سادگی با مراجعه به سایت اینترنتی یا فروشگاه حضوری مجموعه اپیکو می‌توانید؛ انواع این دوربین‌ها را تهیه کنید. البته بهتر است حتما پیش از خرید محصول مورد نظر خود، مشخصات فنی و ویژگی‌های آن را چک کنید.

زیرا محصولات برند تروتک تفاوت‌های تکنیکی و قیمتی تقریبا زیادی با یکدیگر دارند و هر کدام از این محصولات با طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها به فروش می‌رسند. البته همانطور که پیش از این هم توضیح دادیم؛ مجموعه آپیکو نماینده رسمی برند تروتک در ایران است و سایر فروشگاه‌ها یا شرکت‌ها نیز محصولات خود را از آپیکو تهیه می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *